Ви вже знаєте, що анімалістичний жанр розвиває спостережливість і любов до природи. Для виразного зображення митці та мисткині досконало вивчають будову та пропорції тіла тварин, спостерігають за їхньою поведінкою, виконують замальовки з натури. Проте в різних видах мистецтва простежуються певні особливості анімалістичного жанру.
Графіка. Стримана графіка передає образи тварин у лініях, плямах, штрихах. Переважно ці зображення монохромні, але бувають і в кольорі.
Живопис. Анімалісти-живописці широко використовують усі властиві малярству засоби та прийоми, які допомагають створити на полотні певний образ і настрій. Залежно від задуму, вони передають пропорційну будову тіла тварини, зображують тварин у стані спокою чи в динаміці, звертають особливу увагу на колір та відтінки кольорів, продумують композиції творів.
Книжкова ілюстрація — особливий вид графіки. В ілюстраціях до казок та віршів художники й художниці іноді зображують тварин в одязі, наділяють їх притаманними людям рисами, поведінкою, настроєм.
Творча робота: Створення сюжетної графічної композиції «Песик на прогулянці» з передачею настрою тварини. Техніка виконання — кольорові олівці.
План.
- Зображення головного героя композиції – песика. Розташуйте його у центрі композиції.
- Спочатку зроби нарис олівцем.
- Потім починай працювати з розмітки тулуба голови.
- Продумай, які геоментричні форми нагадують тулуб собачки, його голова, вуха.
- Починай створювати голову, потім тулуб, на завершення ніжки, вуха песика.
Немає коментарів:
Дописати коментар