Тихо у небі кружляє,
Все осипає красою розкішною...
Фарби рожеві, злотисті, червоні,
Срібно-блакитне повітря...
Ніжні осінні пісні тиходзвонні!
Максим Рильський
Прийоми та способи зображення, які дозволяють митцям найкраще виявити художньо-виражальні можливості тих чи інших фарб, називають художньою технікою.
Гуаш — густа непрозора фарба, яку ще називають пастозною. Гуашеві малюнки насичені, яскраві й чіткі.
Акрилові фарби швидко сохнуть, мають яскраві, насичені кольори; допомагають створювати візуальні ефекти різноманітних текстур на будь-яких поверхнях.
У складі олійних фарб є сухий пігмент та олія (лляна, макова чи волоського горіха), яка здатна добре сохнути й утворювати на поверхні тонку плівку. Для отримання відтінків фарби різних кольорів змішують на палітрі або наносять поверх висохлого мазка мазок іншого кольору.
Основні поняття, що стосуються живопису.
Колорит — гармонійне поєднання кольорів, що визначає колірний настрій твору, емоційну виразність зображення.
Контраст — яскраво виражена різниця між кольорами.
Нюанс — ледь помітна відмінність кольорів за світлотою, насиченістю, колірним тоном.
Ти вже знаєш, що в колориті картини може переважати холодна або тепла гама, завдяки якій митець/мисткиня передає не лише стан природи, а й свій настрій. Художники обирають для власних творів пейзажні мотиви, які надихнули їх і можуть так само зворушити глядачів.
Мотив пейзажу — це образ типового явища або куточка природи, що викликає у людей певні переживання, спогади та роздуми (наприклад, тихе озерце, свіжість літнього ранку, панорама міста тощо).
Немає коментарів:
Дописати коментар