25 листопада 2024

5 клас. мистецтво НУШ. Характер театральних образів


Театр. Театральна маска. Театральні персонажі.

Поміркуй, як взаємопов’язані театр та образотворче мистецтво.

Зазирнімо за лаштунки театрального дійства. Для глядачів театр починається з гардеробу, а для артистів — з гримерної. Театр живий, поки є публіка, а що потрібно публіці? Правильно, ефекти! А ефекти неможливі без зміни зовнішності акторів. Ось і з’являються на їхніх обличчях накладні бороди, вуса, маски, перуки і величезна кількість косметичних засобів. Сьогодні ти дізнаєшся про призначення гриму і маски в театральному мистецтві.

Основне завдання гримера — нанести на обличчя акторів виразний грим, що відповідає і задуму режисера, і стилю вистави.

Театральна маска — спеціальна накладка з вирізами для очей, яку здавна використовують із метою передачі характеру ролі й душевного настрою персонажа. Зазвичай форма маски повторює обриси людського обличчя.

Виготовляють маски з паперу, глини, пап’є-маше, гіпсу, дерева, металу та інших матеріалів.

Напевно, тобі доводилося чути про знамениті венеційські карнавали й театральні фестивалі, традиційними символами яких є яскраві маски у стилізованій формі людського обличчя або звіриної морди. Готову модель маски майстри розписують і прикрашають вишивкою, бісером, пір’ям тощо.

Завітаймо у гості до відомого майстра венеційської маски Гверріно Ловато. У його творчості гармонійно поєднані давні традиції і новітні технології. Маски синьйора Ловато — виразні та яскраві. Кожна з них має власний, особливий характер.



Творчість Гверріно Ловато. 
Аналіз масок майстра.

Виконай завдання

Дізнайся більше про творчість Г. Ловато, скориставшись власним ґаджетом.

Переглянь відео до уроку:

Подорож на величний Венеціанський карнавал


Переглянь відео творчої роботи
Виконання ескізу театральної маски в стилі Венеційського карнавалу.






Немає коментарів:

Дописати коментар