УКРАЇНСЬКІ МУЗЕЇ
Проєкт віртуальних подорожей “Музеї просто неба“
Тут представлені сім автентичних музеїв просто неба. Автори обіцяють, що так можна торкнутися до минулого, що було кілька століть тому, ознайомитися з українськими культурою й побутом та зрозуміти, чим вони цікаві й унікальні.
Так, можна відвідати:
- Музей архітектури та побуту в Ужгороді;
- Музей народної архітектури та побуту “Шевченківський гай” у Львові;
- “Мамаєву Слободу” в Києві;
- Національний музей народної архітектури та побуту України в Києві;
- Музей народної архітектури та побуту середньої Наддніпрянщини в Переяслав-Хмельницькому;
- Резиденцію Богдана Хмельницького в Чигирині;
- Запорізьку Січ.
Усі віртуальні екскурсії відбуваються під супровід україномовних пояснень про те чи інше місце, цікавих фактів і значення речей. Відчуття – начебто ви справді гуляєте музеєм з екскурсоводом.
Музей-квартира родини Івана Франка в Києві
Музей створили в будинку, куди радянська влада насильно перселила зі Львова сина Івана Франка Тараса. До 2015 року квартирою опікувалася дочка Тараса Дарія-Любомира. Тут є архівні документи, меморіальна кімната, зображений побут Франків.
Личаківський цвинтар у Львові
Кладовище почало функціонувати 1786 року. На цвинтарі ховали відомих творців, науковців і багатих людей. Тут, зокрема, можна побачити могилу Івана Франка й пам’ятник Каменяреві.
Палац Потоцьких у Львові
Наприкінці 19 століття палац побудував намісник Галичини. Він дуже любив французьку архітектуру, тому будівля побудована за проєктом архітектора з Франції. Палац був призначений для парадних прийомів і зустрічей, маючи багато залів і віталень. Також тут багато ліпнини, позолоти, мармуру, живопису, бронзи, камінів, колишня їдальня графа. Нині там також картинна галерея.
Музей ретроавтомобілів “Машини часу” в Дніпрі
Тут є приблизно 50 автомобілів із різних країн і сконструйованих у різний час. Зокрема, є американська класика, раритетні вантажівки, радянські авто й інші унікальні екземпляри.
Музеї анатомії й лісових звірів та птахів НУБІП
У музеях Національного університету біоресурсів і природокористування України можна роздивитися скелети різних тварин, колекцію пташиних гнізд і яєць, опудал птахів і ссавців, рогів парнокопитних, тушок, хутра.
Палеонтологічний музей у Києві
У музеї представлена історія розвитку тваринного й рослинного світу від прадавніх часів. Нині тут – 1 мільйон експонатів. Зокрема, можна роздивитися кістки вимерлих хребетних тварин, панцирі різноманітних безхребетних, рештки найдавніших організмів, відбитки листя прадавніх рослин.
Національний музей космонавтики імені Корольова й садиба Корольова в Житомирі
Тут можна прогулятися біля величезного космічного корабля, детально роздивитися уламки метеорита, місячний ґрунт і їжу в тюбиках, яку брали в політ космонавти. До того ж пропонують провести шкільний урок у музеї. Обіцяють, що діти спробують імітацію роботи у відкритому космосі, проводитимуть досліди з вакуумним насосом та плазмовою кулею, імітуватимуть стан невагомості для рідини, створять найпростіший реактивний двигун.
А от під час екскурсії будинком, у якому народився та виріс Сергій Корольов, можна розглянути його особисті речі, пасмо волосся й ліжко.
Будинок-музей Тараса Шевченка на Майдані Незалежності в Києві
У будинку Тарас Шевченко жив протягом року: з весни 1846-го до арешту навесні 1847 року. До того ж це типовий зразок дерев’яного міщанського помешкання початку 19 століття.
Музей мінералів у Києві
У музеї налічуються понад 2000 експонатів з усього світу. До того ж на сайті є експозиція з докладними фотографіями мінералів і описами.
ЗАКОРДОННІ МУЗЕЇ
Стоунхендж визнаний об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У віртуальному музеї можна переглянути історію й візуалізовані припущення, як 5000 років тому люди, які ще не винайшли колесо, перевезли чотиритонні споруди з блакитного каменю за 240 км.
А ще дізнатися про теорії, для чого каміння там поставили. Наприклад, деякі вчені припускають, що це місце використовувалося для святкування зимового сонцестояння, а деякі – для літнього. Ще дехто вважає, що там робили жертвоприношення, а хтось каже – що зцілювали людей.
Тож і ви можете “погуляти” пам’яткою й поміркуйте про версії виникнення Стоунхенджу.
В одному з найбільших музеїв світу можна побачити знамениту “Мону Лізу” й багато інших робіт відомих художників. В онлайн-версії музею можна відчути себе відвідувачем: зближувати артефакти й за потреби читати цікаву інформацію про них.
Тут, наприклад, можна побачити стіл із колекції Білого дому, який колись виготовили на замовлення Теодора Рузвельта – і нині він стоїть в Овальному кабінеті. Також можна оглянути воєнну бібліотеку, побудовану 1887 року, спроєктовану в класичному й готичному стилях, або побувати у великому президентському фойє.
Розглядайте експонати й речі ближче й на бажання читайте більше про них у статтях. А щоби “походити” музеєм, натисніть на чоловічка, що зображений праворуч зверху.
Тут можна й дізнатися про історію індуїзму, і роздивитися старовинні малюнки слона із шістьма руками (бог мудрості й удачі Ґанеша), побачити справжні наскельні малюнки племені Майя, роздивитися культурні знахідки Сицилії, Іраку, Балкан і Англії й навіть побачити саркофаги для єгипетських мумій.
У музей вміщено понад 2 мільйонів років людської історії. Щороку цей музей відвідують орієнтовно 6 мільйонів людей! Чому б не показати його учням?
Запропонуйте дітям оглянути, зокрема, Базиліку Святого Павла, Собор Святого Петра й Сікстинську капелу, яку розписав Мікеланджело.
Музей Ван Гога в Амстердамі
Тут зберігається найбільша у світі колекція творів мистецтва Вінсента Ван Гога. Постійна колекція налічує понад 200 картин, 500 малюнків і понад 750 листів. У музеї також є виставки на різні теми з історії мистецтва 19 століття.
Натискайте на чоловічка в правому верхньому куті, зближуйте картини – і насолоджуйтеся.
Театр-музей Сальвадора Далі в Іспанії
Сальвадор Далі створив музей сам. Нині там зберігається найбільше картин художника. Тут є і сцени, і лабіринти, і заплутані доріжки, і сад, і справжнє авто, і статуї. Усе, чого можна й не можна очікувати від художника-сюрреаліста.
Національний музей природознавства у Вашингтоні
У музеї зберігаються понад 500 мільйонів зразків тварин, рослин, корисних копалин і артефактів, які створили люди. Тут є 9 залів із постійною експозицією, що варті уваги: зал походження людини, зал геології, каміння й мінералів, зал динозаврів, зал ссавців, зал комах, зал океаністики, зал Африки, павільйон метеликів і росли, виставка птахів.
У музеї працюють 185 науковців, це найбільша група науковців у світі, яка вивчає природознавство.
Музей сучасного мистецтва імені Ґуґґенгайма в Іспанії
Сама будівля музею – це витвір сучасного мистецтва. Тож і всередині пропонують ознайомитися із сучасним мистецтвом і дослідити його. Мета – встигнути відкрити для себе мистецтво нашого часу.
Бельведер в Австрії
Тут можна оглянути фантастичну колекцію австрійського художника і графіка Густава Клімта. Також є роботи французьких імпресіоністів і колекція віденських картин.
Національний автомобільний музей в Австралії
Це найбільший музей автомобілістів в Австралії, у якому представлено понад 400 експонатів. У музеї є як відомі марки автівок, так і виготовлені самотужки авто.
ЩО З ЦИМ РОБИТИ
- Інтегрувати в уроки. Наприклад, вивчаючи мінерали, можна показати експозицію мінералів з описами з музею або дати можливість дітям дослідити експонати самостійно.
- Вигадувати різноманітні домашні завдання. Наприклад, знайти улюблений експонат у музеї й розповісти про нього більше чи зробити проєкт у групі.
- Також можна давати завдання дослідити різні музеї і провести онлайн-екскурсію для всіх у класі тим музеєм, який найбільше сподобався.
- Дати завдання учням дослідити різні музеї і зробити проєкт “Музей мого міста” чи “Музей моєї школи”, у якому подумати, про що б ви розповіли людям, які ніколи тут не були. Для мінімузею можна зробити фото, презентацію чи обрати будь-який інший спосіб візуалізації.
Немає коментарів:
Дописати коментар